Co wyrożnia wannę dla niepełnosprawnych?

Podłączona na stałe wanna dla niepełnosprawnych lub dla osób starszych powinna być obowiązkowym elementem specjalnie wyposażonej łazienki. Daje ona wysoki stopień bezpieczeństwa i pozwala na samodzielność, co jest najważniejsze dla lokatora z ograniczoną sprawnością. Czy będzie to sprawdzona propozycja?

Jak działa wanna dla podopiecznych z niepełnosprawnościami?

Wanny z drzwiami to całkowicie inny rodzaj wanny od tego, z którym mamy do czynienia na co dzień. Gdybyśmy mieli oddać do użytku osobie z niepełnosprawnościami albo osobie starszej klasyczną, używaną przez nas wannę, najpewniej będzie to znacznie niebezpieczniejsze niż przeciętny prysznic, z niskim poziomem odpływu na antypoślizgowej terakocie. Sprawia, to, że pod prysznic da się radę wjechać na wózku sanitarnym lub inwalidzkim, a podopieczny może spodziewać się pełnego zabezpieczenia. Jednakże wanna dla niepełnosprawnych to dedykowane rozwiązanie, charakteryzujące się licznymi usprawnieniami i zapewnia wyższe bezpieczeństwo. Zamontuj odpowiednią wersję i zapewnij komuś bliskiemu jakość kąpieli.

Jak wybrać wannę dla niepełnosprawnych?

Na co zwrócić uwagę wybierając tę dedykowaną armaturę? Najważniejszy element wanny dla kogoś z deficytem ruchu to wysokość. Żeby ułatwić samodzielne wejście do wanny, musi lokować się na poziomie siedziska wózka. Zwykle wysokość będzie wahać się w przedziale 45 – 55 centymetrów. Najbardziej dopasowanym modelem pozostają przeważnie wanny z drzwiami. Ich forma sprawia, że gwarantują olbrzymi współczynnik komfortu i intymność. Dzięki drzwiom używanie wanny jest podobne do używania natrysku. W markowych wersjach poziom wejścia jest bardzo obniżony, przez co burty są dość wysoko. W takich warunkach da się wykonywać czynności higieniczne w pozycji siedzacej lub na stojąco. W ofercie wytwórców znajdziesz także wanny dla niepełnosprawnych, które wyróżniają się siedzeniami bez opcji zdemontowania. W takiej wannie nie można wykąpać się inaczej niż siedząc.