Odchudzanie na skróty, czyli najlepsze triki dla Ciebie

Porzuć dietę, postępuj zgodnie z naszymi prostymi do zmiany stylu życia – i patrz, jak spada waga.

Jeśli chcesz stracić kamień, rozpoczęcie modnej diety nie jest dobrym rozwiązaniem. Utrata wagi nie musi też oznaczać liczenia kalorii czy pozbawiania się.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz zrezygnować z diety i nadal chudnąć , postępując zgodnie z naszymi najlepszymi wskazówkami.

1. Wypij pół litra wody przed każdym posiłkiem

Badania sugerują, że kluczem do utraty wagi może być tak proste, jak wypicie kufla wody przed obiadem.

W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie w Birmingham obserwowano 12 otyłych dorosłych przez 12 tygodni, a połowę grupy poproszono o wypicie 500 ml wody przed posiłkami. Sześć osób, które piły wodę przed posiłkami, straciło o 1,3 kg  więcej niż osoby, które tego nie zrobiły, co skutkowało średnią utratą 4,3 kg  w okresie 12 tygodni.

Czy pijesz wystarczająco dużo wody? Dowiedz się tutaj .

2. Jedz wolniej, aby schudnąć

Łykanie jedzenia nie daje mózgowi szansy na powiedzenie ciału, że czuje się pełny. Naukowcy z Rhode Island University odkryli, że podczas zbyt szybkiego jedzenia spożywasz 67 kalorii więcej podczas każdego posiłku. Żuć powoli, aby stracić 1-2 kgna miesiąc.

3. Wybierz niższy IG

Ogólnie rzecz biorąc, im więcej jesz przetworzonej żywności, tym bardziej przybierasz na wadze. Biały chleb, w przeciwieństwie do pieczywa pełnoziarnistego , ma wysoki indeks glikemiczny (IG), który szybko przekształca się w energię, dzięki czemu w mgnieniu oka znowu głodujesz.

4. Zatrzymaj skutki stresu

Płacenie rachunków, praca, rodzina, związki – to wszystko może powodować stres . Czy zauważyłeś, że kiedy czujesz się spięty, decydujesz się na wygodne posiłki lub nie możesz się oprzeć takim smakołykom jak chipsy i słodycze?

Zamiast sięgać po paczkę chipsów, postaraj się odpocząć i uspokoić. Codzienne medytacje acn pomagają kontrolować stresujące myśli . A w międzyczasie, jeśli masz ochotę zjeść między posiłkami, wypróbuj te szybkie i zdrowe przekąski, które przysięgają dietetycy .

5. Znajdź niepochlebne zdjęcie

Jeśli kiedykolwiek widziałeś zdjęcie i pomyślałeś: „czy to naprawdę ja?” i zainspirował Cię do wyzdrowienia, ten obraz może być motywacją, której potrzebujesz, aby trzymać się swojej podróży odchudzającej. Czy jest lepszy sposób, aby zobaczyć, jak daleko zaszedłeś?

Przyklej go do lodówki lub lustra w łazience, gdziekolwiek napotka Twoją twarz!

6. Zanotuj wszystko, co jesz i pijesz

Dzienniczek jedzenia może być pierwszym krokiem do udanej utraty wagi. Pomaga zobaczyć, co faktycznie jesz. (Wszyscy trochę się oszukiwaliśmy na temat tego, ile wyśmiewaliśmy!) Kiedy zobaczysz wzorce lub wyzwalacze, możesz je wyciąć, a osiągnięcie celu utraty wagi będzie o wiele łatwiejsze!

7. Poznaj swoje etykiety

Jeśli nie potrafisz poćwiczyć czytania etykiet żywieniowych (i dość uczciwie, niektóre są mylące), niektóre supermarkety uprościły całą sprawę, używając systemu sygnalizacji świetlnej; zielony na wynos, bursztynowy dla umiaru i czerwony dla smakołyków.

8. Spalaj kalorie

Niezależnie od tego, czy chcesz spacerować po bloku, czy jesteś prawdziwym króliczkiem na siłowni, wszystko jest aktywne i im bardziej się spalasz, tym bardziej wyłaniasz się nowy, szczuplejszy.