Pościel dla dziecka – jaką wybrać, aby była bezpieczna?

Zakup odpowiedniej pościeli dla dziecka nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Trzeba zadbać o najdrobniejsze szczegóły wyprawki dla niemowlaka tak, aby dawała poczucie bezpieczeństwa dziecku. To przecież element, który będzie z nim co noc i będzie warunkować komfort podczas snu. Oprócz tego, może także zapewnić dziecku ciepłe oraz przytulne miejsce do spania. Jaki typ pościeli będzie najlepszym wyborem?

Który materiał jest najlepszy na pościel dziecięcą?Pościel dziecięca – który materiał będzie najlepszym wyborem?

Jednym z najbardziej istotnych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dla dziecka jest jej bezpieczeństwo. To wyjątkowo ważna rzecz, gdyż pościel ma mieć w końcu bliski kontakt z delikatną skórą dziecka. Wrażliwość dotykowa dzieci jest powodem, aby pościel powstawała z naturalnych i przyjemnych w dotyku materiałów o dobrej jakości. Dodatkowym plusem dziecięcej pościeli może być ozdobienie jej wzorami, każdy producent dzianin perre dba o to, by były dla dzieci zachętą do pobytu w łóżku. Idealny duet to zestawienie materiału wysokiej jakości i pięknego nadruku.

Potwierdzenie bezpieczeństwa to obowiązek producenta tkanin drukowanych dla dzieci

Kluczową kwestią, o jakiej powinniśmy pamiętać przy wybieraniu dziecięcej pościeli jest kwestia bezpieczeństwa. Dziecięca pościel nierzadko jest obszyta dodatkowymi elementamiozdobami, przykładowo tasiemkami albo frędzlami, ale nie są one zbyt bezpieczne. Wszystkie te ozdoby zwiększą estetykę pościeli, ale są też potencjalnym zagrożeniem, zatem lepiej zastąpić je wzorzystym nadrukiem. Renomowani Producenci zawsze posiadają je w ofercie.
Zapewne nie wszyscy mają pojęcie, iż wszystkie materiały stosowane do produkowania tekstyliów powinny posiadać odpowiednie oznaczenie, jednym z nich jest OEKO-TEX. Jego uzyskanie oznacza przeprowadzenie kontroli w laboratorium i zapewnia bezpieczeństwo konkretnego produktu. Drugim ważnym znakiem jest GOTS – bardziej surowy i restrykcyjny. Jego obecność to znak, że kupujemy rzecz stworzoną z zastosowaniem zrównoważonej, ekologicznej i etycznej produkcji. O bezpieczeństwie pościeli dla dzieci świadczy zatem głównie uszycie jej z bezpiecznych tkanin i brak wystających ozdób lub suwaków.