W jaki sposób wybrać bezpieczną pościel dla dziecka?

Jednym z zadań rodziców jest podejmowanie decyzji związanych z zapewnieniem maluchowi bezpiecznych warunków rozwoju. Wśród tych najważniejszych znajduje się stworzenie odpowiedniego miejsca do spania, czyli łóżeczka i pościeli. W znalezieniu najlepszej pościeli dla dziecka może pomóc producent dzianin drukowanych.

Idealna pościel dziecięca – lepsza będzie pościel z wypełnieniem czy bez niego?

Producent dzianin drukowanych udostępnia różne materiały oraz oryginalne motywy i faktury, ale przed wybraniem materiału na pościel trzeba zastanowić się, czy wolimy pościel z wypełnieniem, czy bez. W pierwszym wypadku kołdra i poduszka są połączone z wypełnieniem, co oznacza, że poszewki mają wewnątrz ocieplenie. Stosuje się optymalną gramaturę wypełnienia i żaden z elementów pościeli nie ma osobnych powłoczek. Najpopularniejszym rodzajem wypełnienia jest włóknina silikonowa wykonana z bezpiecznych włókien silikonowych, dzięki którym pościel jest miękka oraz puszysta. Pościel zawierająca takie wypełnienie ma swoich wielbicieli, choć nie wszyscy przepadają za tym rozwiązaniem.

Na jaką pościel dla dziecka warto się zdecydować?

Producent dzianin drukowanych wytwarza tkaniny wysokiej jakości, wszystkie świetnie sprawdzą się do szycia pościeli dziecięcej. Dobrze dobrany materiał pościeli to najlepszy sposób na zapewnienie dziecku komfortowych warunków do spania. Pamiętajmy, że skóra małych dzieci jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa na wiele bodźców, zatem zadbanie o odpowiednie warunki do spoczynku jest szczególnie ważne.

Wybierając pościel dziecięcą warto brać pod uwagę to, aby była ona uszyta z tkaniny, która oddycha, żeby skóra dziecka miała zapewniony dostęp do świeżego powietrza i jednocześnie możliwość wymiany gazowej. Miękka i przyjemna w dotyku – taka powinna być pościel do pokoju dziecka, przede wszystkim przez delikatną skórę malucha, ale także przez konieczność zapewnienia mu wygodnego miejsca do spania.

Warto też zwrócić uwagę na to, by tkanina pościeli nie była zbyt wymagająca – jeśli będzie inaczej regularne pranie może być dość problematyczne. Każdą z tych cech posiadają rośliny włókniste, które są najczęściej używane przez przemysł tekstylny. Najlepszymi tkaninami na uszycie pościeli dla dzieci są te naturalne: bawełna, len, muślin bądź bambus.

Najczęściej stosowaną tkaniną jest bawełna. Ma bardzo dobrą przepuszczalność i jest delikatna dla skóry. Bawełna doskonale dopasowuje się do pory roku i warunków atmosferycznych, dzięki temu będzie grzała zimą i chłodziła latem. Bawełna nie rozciąga się, ale jest elastyczna. To najlepszy wybór dla dzieci, a jej doskonała jakość przekłada się na komfort, jaki zapewnia w trakcie snu i, a także piękny wygląd nawet po wielu praniach.