Zdecyduj się na salon w ogrodzie zimowym

karnozyna

Kiedy zaplanujesz ogród zimowy, na pewno znajdzie się tu zielony living room. Wtedy szczególnie istotne zadanie pełnią estetyczne i funkcjonalne sprzęty, dlatego że trudno postawić na relaks bez sof, foteli i stolików. Kolejnym punktem programu inwestycji, ważnym dla ludzi i roślin, będzie instalacja grzewcza. Wokół wyrosną egzotyczne rośliny, a ty będziesz czuł się odprężony w trakcie pluchy czy zadymki. Kawa czy herbata podawane w tym anturażu smakują szczególnie. Najbardziej pasują do tego orientalne klimaty z charakterystycznymi ornamentami ozdobnymi. Nie zaszkodzi dołączyć trochę rzucających się w oko drobiazgów, takich jak lampiony z aromatem, lampki czy podobne utensylia. Dopasuj do tego tekstylia – jaśki, pledy i narzuty pozostawione niby mimochodem. Klimat musi tu zapraszać do relaksującego wypoczynku.

Co z umeblowaniem do salonu ogrodowego

Najwięcej osób decyduje się na rattan, surowiec tradycyjny, rewelacyjnie komponujący się się z roślinnością. Z drugiej strony możemy go zastąpić technorattanem, często wykorzystywany przez stylistów i wytwórców rozwiązań do ogrodu. To materiał wyjątkowo niewzruszony na działanie warunków atmosferycznych. Pod wpływem słońca i pary wodnej nie zmienia kształtu ani koloru, co sprawia, że pozostaje jedną z ciekawszych propozycji do oranżerii. Atrakcyjne rozwiązanie to meble wykonane z palet. Precyzyjnie wykonane sofy, siedzenia, półki i stoliki dobrze prezentują się w otoczeniu roślin. Poza tym możesz wykorzystać donice – do ich zrezalizowania przydadzą się również palety. Śmiało można porozstawiać w paru miejscach skrzynie z drewna, które posłużą za organizery na podręczne akcesoria. Ważne jest to, by elementy umeblowania miały lżejszą konstrukcję.

Czy warto zbudować ogród zimowy na tarasie?

Jeśli nie uznajesz półśrodków, zbuduj ogród zimowy na tarasie. Nie musisz mieć wiele miejsca, żeby cieszyć się paroma metrami zielonej przestrzeni we własnym domu. Ściany i dach mogą być wykonane na bazie szkła czy przezroczystego tworzywa. Niezależnie od tworzywa należy zadbać, by ich styki przy ścianach były odpowiednio zespolone. Stworzenie przytulnego klimatu to niezwykle ważna sprawa. W miejscu na uboczu otoczonym roślinami spróbujesz zrelaksować się z najbliższymi i z przyjaciółmi. Wyobraź sobie pyszną kawę i przeglądanie informacji w takim miejscu.