Jak używać pędzli do makijażu w kształcie owalu

Ostatnio na blogu pojawiła się mania pędzla! Uwielbiam dzielić się z Wami niektórymi z moich ulubionych nowych dodatków do pędzli do makijażu. W dzisiejszym świecie tanie,  niezbędne pędzle do makijażu  stały się koniecznością, do której muszę dodać te wspaniałe różowozłote i czarne piękności. Być może widzieliście już wcześniej szczoteczki do zębów, trafnie nazwane ze względu na ich szczególny kształt, ale do czego, u licha, są używane? Jeśli byłeś zdezorientowany, czemu służy każda z tych małych pędzelków, kontynuuj czytanie, gdy demistyfikuję ich cel.

Jak używać pędzli do makijażu owalnych szczoteczek do zębów

Te owalne piękności lub szczoteczki w kształcie szczoteczki do zębów stały się wściekłością na scenie piękności. Ten post może być nieco spóźniony, jeśli się nad tym zastanowić, ale chociaż te pędzle są oszałamiające i wypełniają nasze  kanały na Instagramie , w rzeczywistości nie wszyscy wiemy, do jakiego celu służy każdy z tych dziwnie ukształtowanych pędzli nasza rutyna makijażu.

Co więc sprawia, że ​​te pędzle są tak różne?

Poza oczywistym, jakim jest kształt, szczególną cechą tych szczotek jest gęstość włókien. Te pędzle mają o wiele więcej włókien włosowych niż typowy pędzel do makijażu, co sprawia, że ​​jest to prawie jedna powierzchnia. Ze względu na gęstość włókien produkt wydaje się magicznie siadać na wierzchu zamiast gubić się między włóknami włosów – jak to zwykle bywa w przypadku typowego pędzla do makijażu.

Chociaż początkowo mogą onieśmielać, kiedy już opanujesz swoje pędzle i poznasz przeznaczenie każdego z nich, gwarantuję, że staną się Twoimi ulubionymi pędzlami! Dowiedzmy się, do czego służy każdy pędzel.

Ten zestaw zawiera 6 pędzli do makijażu, a każdy z nich służy do innego celu podczas aplikacji.

Szczoteczka owalna Szczoteczka do makijażu: Największy owalny pędzel 

Może być używany do kilku różnych celów, ale najprawdopodobniej będzie używany do nakładania makijażu bazowego. Może to być płyn, proszek, pianka i każdy inny podkład, o którym możesz pomyśleć. Możesz nałożyć produkt na twarz i stamtąd albo nałożyć go bezpośrednio na pędzel. Zauważyłem, że z tymi pędzlami trochę idzie naprawdę daleko.

Jeśli chcesz uniknąć zaschniętego wyglądu, najlepszym rozwiązaniem jest stopniowe zwiększanie zasięgu. Zakończ nakładanie produktu, wykonując zamaszyste ruchy, aby produkt w pełni wtopił się w skórę. Dużym owalnym pędzlem można też użyć kremu nawilżającego – podobno Kylie Jenner uwielbia tę metodę.

Szczoteczka owalna Szczoteczka do makijażu: Drugi co do wielkości pędzel

Ten pędzel nie różni się zbytnio rozmiarem od pędzla do podkładu, ale jest niewielka różnica. Tak się składa, że ​​ten pędzelek jest idealny do nakładania pudru, aby utrwalić makijaż.

Trzecia co do wielkości szczotka

To jest to, czego używam do konturowania. Nie szaleję z tym, aby zdefiniować, ale działa, gdy nakładam bronzer i równomiernie go rozprowadzam. Moja rutyna konturowania koncentruje się na kościach policzkowych i pewnej definicji na linii szczęki, a ta szczoteczka okazała się do tego idealna.

Najmniejsza z owalnych szczotek

To mój ulubiony sposób na rozświetlanie lub róż. Zwykle uważam, jeśli nie przesadzam z różem podczas codziennej aplikacji, a ten pędzel okazał się całkiem doskonały, aby to wszystko wtopić i dać mi dokładnie taką intensywność koloru, jaką chcę.

Szczoteczka „szczoteczka”

Jedyną szczoteczką, która faktycznie wygląda jak szczoteczka do zębów, jest szczoteczka, do której sięgam po wszystko, co wymaga zdefiniowania. Możesz użyć tego pędzla, aby uzyskać efekt przydymionego eyelinera lub cienia do oczu, wtopić się w puder do brwi, a nawet konturować mniejsze miejsca, takie jak nos.

Owalne pędzle do makijażu szczoteczki do zębów: najmniejszy pędzel

Ostatni pędzel z pęczka, czyli mały okrągły pędzelek, to taki, którego można użyć do podkreślenia czubka nosa, łuku kupidyna lub do wszystkiego, co wymaga jeszcze większej precyzji.