Podstawowe akcesoria kempingowe? Te, które zabierzesz w podróż!

Niejeden z nas wyrusza na dalekie wycieczki. Jedni wybierają hotele, inni bungalowy, jeszcze inni śpią w swoim przenośnym domku. To właśnie kamper – samochód i nocleg jednocześnie – który można przykroić do własnych preferencji.

O jakie akcesoria kempingowe trzeba się postarać?

Osoby, które postawią na taki kemping, zastanawiają się, które z akcesoriów kempingowych okażą się najbardziej pożyteczne i obowiązkowe do nabycia. Mamy tego sporo, od bagażników rowerowych po kempingową fotowoltaikę. Przed zaplanowaniem trasy zrób wykaz i określ, jakie akcesoria kempingowe są absolutnie niezbędne. Z wyjątkowo praktycznych przenośna toaleta stanowi ten element osprzętu, bez którego nie możesz się obyć. Nie jest to prawdopodobnie pełnia komfortu jeśli chodzi o załatwianie potrzeb fizjologicznych, lecz mamy tu must to have każdego turysty. Dodaj zatem do wykazu lodówkę i pojemniki na śmieci. Opłaca się przy okazji rozważyć zamontowanie klimatyzacji na gorące chwile, czy zamka na felgi, żeby nie doszło do kradzieży kampera.

Najważniejsze akcesoria kempingowe

Do dyspozycji pozostają również akcesoria kempingowe, które są określane jako za odrobinę bardziej wyszukane. Da się bez nich przetrwać, ale np. odtwarzacze DVD czy anteny satelitarne dadzą ci nowe możliwości spędzania czasu. Podczas jazdy przydatne okazują się też ogniwa solarne, radia CB, nawigacja GPS i kamera cofania. Są to już jednak odrobinę więcej wymagające finansowe ,,zachcianki” właścicieli domów na kołach i jedynie oni mogą zdecydować, czy zainwestują w akcesoria kempingowe czy poprzestaną na wersji podstawowej. Przy wybieraniu akcesoriów kempingowych najlepiej znaleźć dobry, fachowy sklep online lub stacjonarny. Jeżeli nie wiemy sami co okaże się przydatne, to rozsądnie będzie posłużyć się radami fachowców, którzy pomogą w wyborze idealnego wyposażenia do kampera.